Wyniki EMG i elektrofizjologiczne cechy ucisku

Witam. Dzisiaj odebrałem wyniki EMG i we wniosku stwierdzono: elektrofizjologiczne cechy ucisku: korzeni rdzeniowych szyjnych i - l.n. pośrodkowego w kanale nadgarstka (uszkodzenie demielinizacyjne) Czy mogę prosić o wytłumaczenie i przełożenie na męski rozum :) Dziękuję

Wynik wskazuje na zespól cieśni kanału nadgarstka lewego i prawdopodobnie ucisk korzeni szyjnych przez zmiany zwyrodnieniowe/ dyskopatię w obrębie kręgosłupa szyjnego.
Proszę udać się do neurologa na konsultację, wskazane też byłoby wykonanie MRI kręgosłupa szyjnego.