Wyniki fT3, fT4 i przeciw peroksydazie tarczycowej

Witam! dziś odebrałam wyniki tj. FT4 -18.8 p mol/l, FT3 -4,79P mol/l i P-ciała p/peroksydazie tarczycowej- 138,0 IU/ML PROSZĘ o ocenę odebranych wyników.

Witam serdecznie. Hormony tarczycy są w normie. Warto jednak zaznaczyć iż stwierdzenie obecności przeciwciał anty TPO przeważnie wiąże się z pewnym problemem. Pojawiają się one w wyniki autoagresji organizmu wobec tkanki tarczycowej. Warto okresowo monitorować stężenie hormonów oraz TSH.