Wyniki glukozy a insulinooporność

Witam Proszę o interpretację wyniku Glukoza na czczo 93.00 mg/dl po 1h od podania 75 g glukozy 145, po 2h 95.00. Insulina na czczo 19.80ulU/mL, po 1h 233 ulU/ml, po 2h 170 ulU/ml. Czy mam insulinoodporność?

Z wyniku testu tolerancji glukozy w połączeniu w pomiarem insuliny nie da się w 100% potwierdzić zjawiska insulinooporności. Z przytoczonych jednak danych insulinoopornośc jest prawdopodobna.