Wyniki glukozy na czczo i po godzinie

Witam!Odebrałam wyniki: glukoza na czczo 111mg/dl po 1 godz. 160 mg/dl a po dwóch 112 mg/dl.Proszę o interpretację.Dorota

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższy wynik wskazuje na nieprawidłowa glikemii na czczo. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę że w tym momencie należy wprowadzić odpowiednią dietę.