Wyniki glukozy w 29 tygodniu ciąży

Witam, Otrzymałam wyniki glukozy (jestem w 29 tygodniu ciąży). Glukoza na czczo 72 mg/dl (norma 60-99), po 1h po 75g - 173 mg/dl, po 2h po 75g - 157 mg/dl (norma <140). Trzeci wynik jest powyżej normy. Proszę o zalecenia (wizytę u diabetologa mam dopiero za dwa tygodnie). Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na cukrzycę ciążową. Proszę rozpocząć stosowanie diety cukrzycowej oraz regularnie mierzyć poziom cukru we krwi.