Wyniki holtera EKG i nerwica lękowa a bieganie

witam od roku choruję na nerwicę lękową , przy okazji miałam zrobione badanie holterem, wynik to 25 tachykardii , najwyższe tętno 159 , najniższe 59 , chciałabym rozpocząć bieganie w celu lepszego sampoczucia i poprawienia kondycji , czy mogę bez obaw przy takich wynikach rozpocząć bieganie ? pozdrawiam

Witam,
nerwica lękowa wydaje się w tym przypadku również podłożem obaw przed bieganiem.Oczywiście,pomocna będzie opinia zaufanego kardiologa lub innego lekarza,niemniej lęk prawdopodobnie pojawi się w jakiejś nowej sytuacji ,która wzbudzi niepewność.W związku z tym myślę,że najlepiej podjąc psychoterapię swojego zaburzenia i pozwolić sobie na pomoc innych osób w sytuacjach,gdy czuje się Pani niepewnie.Na razie wydaje się,że ze wszystkich sił próbuje Pani decydować samodzielnie i być od nikogo niezależna.I wg. mnie nad tym właśnie problemem powinna Pani popracować z terapeutą,ponieważ takie życie jest niemożliwe na dłuższą metę.
Zachęcam i serdecznie pozdrawiam.

Witam, ze względuu na to, że bieganie ma dodatni wpływ na redukcję stresu, a mniejszy stres łagodzi nerwicę lękową bieganie byłoby jak najbardziej korzystne. Naturalnie
nie powinna Pani przesadzać i zachować ostrożność mierząc w trakcie biegu tętno
w sposób ciągły. Nie przekraczyłbym na początku wartości 125 a po biegu mierzyłbym czas zejścia tętna do normalnego poziomu.
Jeżeli ma Pani jeszcze jakieś wątpliwości to proszę spytać kardiologa. Pozdrawiam