Wyniki Holtera EKG u 20-latki

Witam chciałabym zapytac o wyniki holtera mam 20 lat. Arytmie komorowe 3 pary VE 1 , arytmie nadkomorowe 4. Wnioski srednia czestosc rytmy wynosila 69 rytm zatokowy. Minimalna czestosc rytmu wynosilla 46 o 01.10 . Maksymalna czestosc rytmu wyniosla 181 21.38. Pauz dl]uzszych od 2,5 wystapilo 0. Pobudzen komorowych zarejestrowano 3 w tym 0 V tazh i 1 par. Zarejestrowano 4 pojedyncze przedwczesne pobudzenia komorowe. Epizody STminut 0.Czy to dobre wyniki a to 46 uderzen to jest bezpieczne normalne

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość rytmu serca 46 to fizjologiczne zwolnienie akcji serca w czasie snu. Tym proszę się zatem nie niepokoić. Wynik powinien ocenić lekarz, który zlecił jego wykonanie. Konieczna jest bowiem ocena w oparciu o dane kliniczne.