Wyniki hormonów tarczycy a niedoczynność

Wit chcialam bym wiedziec czy moje wyniki swiadcza o niedoczynnosci mam townies wszystkie objawy I czuje sie fatalnie ANTY TPO 9,05 ,ANTY TG 81,30 ,TSH 3,830 , TF3 3,26 , TF4 1,26

Szanowna Pani,

Nie podała Pani jednostek, ani norm dla przedstawionych wyników. Jednak, wygląda na to, że ma Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy - podwyższone miano aTG. Średnie TSH w grupie osób zdrowych w przedziale wiekowym 30-39 lat wynosi 1,5, a więc jeśli ma Pani objawy kliniczne i TSH - 3,26 warto rozważyć leczenie L-tyroksyną.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz