Wyniki hormonów tarczycy a subkliniczna niedoczynność

Witam, Wyniki hormonów tarczycy: 3.04. - tsh 4,22 ft4 1,28 ft3 3,16, 17.04. tsh 2,32 ft4 1,25 ft3 2,75. Staram się zajść w ciąże bez efektów jak narazie. Wizyty u 2 różnych endokrynologów - jeden niepewnie zalecił euthyrox 12,5/dobe, drugi odradził euthyrox i zapisał jodid 200 po jego zażywaniu powtórzyłam tsh miesiąc temu i wyszlo 3,14. Od 10 kwietnia do chwili obecnej schudłam 13kg regularne jedzenie więcej ruchu. Czy to może być subkliniczna niedoczynność, czy może mieć to wpływ na płodność?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sądzę, aby mogło miec wpływ na ciąże. Proponuję uda się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określic odpowiednie dalsze postępowanie.