Wyniki hormonów tarczycy i dawka stosowania Letrox

Mój wynik TSH wynosi 5,480 mlU/l [0,27 – 4,2]. Ft-3: 3,15 pg/ml [2,04 4,04], FT – 4: 1,23 ng/dl [0,93 – 1,71], p/ciała anty TPO 215 [0 - 5,61]. USG tarczycy 2013 bz. pANCA: dodatni. Żadnych objawów nie mam. Lekarz przepisał Letrox 50 w dawce 0,5 tabletki przez trzy pierwsze tygodnie a potem całą tabletkę. Czy odpowiednia dawka? Czy to choroba Hashimoto i czy do końca życia będę musiała zażywać hormony?

- oczywiście tak, leki proszę zażywać według zaleceń Pani lekarza prowadzącego
Czy to choroba Hashimoto?
- ewidentnie nie można tego napisać, aby to potwierdzić lub wykluczyć należałoby wykonać biopsję cienkoigłową tarczycy
i czy do końca życia będę musiała zażywać hormony?
- nie ma w tym względzie jednoznacznej odpowiedzi, tarczyca często zachowuje się bardzo labilnie i jej funkcja w czasie życia człowieka może się zmieniać (nie wykluczone, że jej praca się unormuje)