Wyniki hormonów tarczycy i złe samopoczucie

Odczuwam złe samopoczucie. Zastanawiam się czy ma to związek z tarczycą. Moje wyniki: TSH - 1,25 mlU/ml, FT4 1,65 ng/dl, FT3 3,05 pg/ml, a-TPO 553,8 IU/ml, aTG 416,9 IU/ml. Opis USG - Oba płaty o nico nierównych zarysach, obniżonej echogeniczności o nieco niejednorodnej strukturze z pasmami zwłóknień. Leki Letrox 100. W obrębie szyi odczuwam ucisk i jestem rozdrażniona i zmęczona. Proszę o poradę.

Aby móc interpretować wyniki badań laboratoryjnych należy podawać normy, gdyż każde laboratorium może mieć inne normy związane z posiadaną aparaturą, codzienną kalibracją. Wyniki w zakresie głównie a-TPO i a-TG oraz USG raczej świadczą o zapaleniu tarczycy co może przejawiać się dolegliwościami jakie Pani przedstawia. Podstawową zasadą leczenia zapalenia tarczycy jest hormonalna substytucja i wyrównanie parametrów stężeń hormonów tarczycy we krwi. Oczywiście decyzje co do odpowiedniego postępowania powinien zająć się prowadzący endokrynolog.