Wyniki hormonów tarczycy u 23-latki

Mieszkam nad morzem 2 lata i mój organizm szaleje. nie miałam pojęcia co się dzieje, podejrzewałam juz nerwicę, lecz aktualnie podejrzewając, że może to mieć związek z tarczycą zrobilam badania Wyniki moich pierwszych badań z pn bieżacego tyg.: TSH 2,28 (0,28-4,30) FT3 4,63 (2.0-4.4) FT4 1.56 (0.93-1.70) T3 197.3 (80.0-200.0)T4 14.84 (5.10-14.10) Byłam u endo, usg tarczycy ok, zlecił powtórzenie ft3 4.9(2.0-4.4) i czekam na TRAb. objawy nadcz. WSZYSTKIE, cykliczne i nie do życia. ratunku...

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie jeszcze przeciwciałą antyTPO i aTG. Warto w Pani przypadku zebrać jeszcze dokładny wywiad, aby wykluczyć lub potwierdzić udział innych czynników, które mogłyby wpływać na taką "konstelację" hormonów. Jeśli wartości wolnych hormonów będą rosły, a objawy nadczynności będą się utrzymywały, to należy wdrożyć odpowiednie leczenie, oczywiście po podsumowaniu wyników wszystkich wyżej wymienionych badań. Nie wykluczone, że proces chorobowy się zaczyna i przysadka nie zdążyła się wyhamować - stąd brak spadku stężenia TSH. Jednak , aby powiedzieć coś więcej, należałoby Panią dokładnie zbadać i zebrać szczegółowy wywiad.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz