Wyniki hormonów tarczycy, zmęczenie i senność

Odebrałam wyniki badań laboratoryjnych. Bardzo proszę o interpretację. TSH 0,863 ulU/ml. FT3 3,32 pg/ml, FT4 1,42 ng/dl. ATPO <10,00 lU/ml. Jestem ciągle senna, brak mi energii, tyje mimo że się nie objadam, mam słaba kondycję włosów i paznokci, jestem nerwowa i mam podwyższony poziom prolaktyny. Lekarz rodzinny twierdzi ze moje wyniki są ok. Natomiast ginekolog ze nie i uważa że mam hoshimoto. Co z tym dalej robić? Proszę o poradę.

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie jeszcze stężenie przeciwciał aTG i wykonać u endokrynologa usg tarczycy. Z uwagi na podwyższony poziom prolaktyny warto wykonać test z metoclopramidem - wcześniej udać się do endokrynologa po skierowanie. Jeśli ma Pani objawy, to hiperprolaktynemię czynnościową (jeśli potwierdzi się w teście) również się leczy lekami dopaminergicznymi przez około 3-6 miesięcy. Warto również wykonac badania w kierunku insulinooporności.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz