Wyniki i interpretacja biopsji ślinianki

Proszę o pomoc w odczycie biopsji ślinianki: W rozmazie dominują komórki limfoidalne oraz grupy łagodnych komórek zrazikowych ślinianki. Obraz cytologiczny przemawia za łagodną zmianą. Prawdopodobnie odczynowy węzeł chłonny śródśliniankowy. Wskazana weryfikacja histopatologiczna zmiany. Z góry dziękuje za pomoc - czekam na wizytę u swojego lekarza :)

Witam , wynik opisuje obecność zmian łagodnych , ale proponuje weryfikację histopatologiczną czyli badanie fragmentu tkanki pobranego chirurgicznie(wycinek fragmentu lub całej zmiany zależnie od jej wielkości). z.żurawski