Analiza wyniku badania na przeciwciała w boreliozie

Bolała mnie lewa noga, głównie w okolicy uda, mięśień, oraz staw kolanowy - pod kolanem lekka opuchlizna. Zrobłlam wszystkie badania, tj. usg stawu kolanowego, usg mięśni, morfologię krwi - wszystko OK, tylko OB 25.

Ponadto wykonałam badania na ASO, kwas moczowy, a nawet D-dimery oraz usg dopplera czy to nie od żylaków. Wszystkie wyniki dobre i lekarze nic nie stwierdzili. Zrobiłam więc wyniki na boreliozę i wyszło IgM 2 RU/ml i IgG 16 RU/ml. Co to może oznaczać?

Lek. Izabela Brym

Witam.

Niestety nie podała Pani norm dla wyniku przeciwciał przeciwko boreliozie (różnią się w zależności od laboratorium), więc nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie.