Interpretacja wyniku żelaza u dziecka

Witam serdecznie, własnie odebrałam wyniki badania mojej córeczki, ma 4 latka i zaniepokoiło mnie: żelazo 16 ob 20 crp 15.8. Czy żelazo nie jest za niskie? Co to jest crp?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nie podała Pani norm laboratoryjnych, co jest istotne w przypadku żelaza - jeżeli jednostka to mmol/l, to wynik mieści się w normie. Jeżeli mg/dl - wynik byłby poniżej normy. CRP oraz OB to wskaźniki stanu zapalnego, ktore są nieco podwyższone. Niestety trudno domniemywać przyczyny bez możliwości zbadania dziecka oraz uzyskania pełnego obrazu jego stanu zdrowia (wywiad lekarski). Proszę zgłosić się zatem do lekarza pediatry.

Pozdrawiam.