Wyniki kolonoskopii z polipektomią

KOLONOSKOPIA Z POLIPEKTOMIĄ Rozpoznanie kliniczne:D37.6Obejrzano j.grube do zagięcia wątrobowego.W poprzecznicy drobny polip śr ok.5mm który usunięto i pobr.Poniżej w zstępnicy kolejny polip śr.ok.6mm,który odcięto pętlą i pobr.W esicy ok30cm od odbytnicy polip śr.ok.10mm,który odcieto i pobr.Poza tym w esicy liczne duże uchyłki.Odbytnica bez zmian.W kanale odbytu guzki krwawnicze II st.DGN: Polipy j.grubego, Polipektomia, Uchylki esicy Biopsja:nie Chodzi o mojego Tate lat 60mam się czego bać?

Szanowny Panie
każdy polip usunięty w kolonoskopii podlega obligatoryjnemu badaniu histopatologicznemu. Tak więc należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na ostateczny wynik hist-pat, zapewne lekarz wykonujący to badanie poinformował o tym fakcie Pana Ojca.
Pozdrawiam
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej