Wyniki krwi a podejrzenie chorej tarczycy

Witam, lekarz pierwszego kontaktu wysłał mnie do endokrynologa z podejrzeniem tarczycy ze względu na zły wyniki we krwi – P/c antytyreoglobulinowe (ATG) – 118,7 U/ml. TSH 2,42mlU/L., FT3 5,01 pmol/l oraz FT4 16,46 pmol/l/ Lekarz endokrynolog zalecił mi USG -w normie, badanie radioizotopem- w normie oraz wykonanie badanie P/c. Receptorom TSH (TRAb). - 1,08 lU/l.Czy te wyniki świadczą o tym, że mam tarczycę?

Żeby interpretować wyniki badań laboratoryjnych należy podawać normy, gdyż występują różnice w normach laboratoryjnych między ośrodkami wykonującymi badania.