Wyniki krwi a przemęczenie organizmu

Witam! Skończyłem sezon biegowy dwa tygodnie temu. Od tamtego czasu objętość treningów zmieniła się ze 100-120 km do 20-30 km tygodniowo. Od tygodnia chodzę na treningi na siłownię i jestem mocno zakwaszony. Dziś postanowiłem zrobić sobie badania. WBC - 4,9; LYM - 2,2; MID - 0,6; GRAN - 2,1. Tutaj pojawia się moje pierwsze pytanie. Bo trzy z czterech tych wskaźników mam w niższym stadium, czyli w dolnej części normy. Czym może to być spowodowane? Co musiałbym zrobić, żeby to podnieść? Dalej: RBC - 4,85 M/uL; HGB - 14,1g/dL; HCT - 41,7%; MCV - 85,9 rL; MCH - 29,1 pg; HCHC - 33,8 g/dL; RDW - 13,1%. Tutaj wszystko jest w normie. Przyjmuję regularnie żelazo z kwasem foliowym, magnez z B12.

I kolejnym aspektem są wyniki: PLT 167 K/uL, gdzie norma jest 140-440; MPV 8,1 fL, gdzie norma jest od 0,0 do 99,8 fL. Czemu mam to tak niskie? Nie byłem ostatnio na nic chory, rzadko choruję, samopoczucie mam bardzo dobre. Czy to jest związane z tym, że organizm jeszcze nie wypoczął do końca po sezonie biegowym? Od grudnia mam zamiar zacząć nowe przygotowania. Teraz robię treningi siłowe, a potem znowu zaczynam mocno biegać. Zrobiłem jeszcze HEMOGRAM. Granulocyty pałeczkowate 3% norma 3-5%; obojętnochłonne 46% 50-70%; gran. kwasochłonne 4% 2-4%; gran. zasadochłonne - 0-1%; Monocyty 4% 2-8%; Limfocyty 43% 25-40%. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Ogólnie wyniki mieszczą się w granicach normy, a więc nie mamy do czynienia z sytuacją niepokojącą.

Na poziom pierwszych czterech parametrów mogła mieć wpływ intensywność dotychczasowych treningów, która być może spowodowała przemęczenie organizmu. Podkreślam jednak, że te parametry - podobnie jak ilość płytek krwi, który Pana zaniepokoił - mieszczą się w granicach normy, a więc nie jest potrzebna żadna interwencja w tym zakresie.

Proponuję zadbać o odpowiednią ilość snu, prawidłową dietę i wypoczynek.

Pozdrawiam serdecznie!