Wyniki krwi - czy są dobre?

Bardzo proszę o interpretację wyników, które nie są w normie: MXD 12,0, WBC 3,8, MCH 26,6, MCHC 31,8, PLT 136, MPV 12,1, P-LCR 40,5.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę zawsze podawać wszystkie parametry morfologii umieszczone na wydruku, gdyż tylko wtedy analiza wyników może być wiarygodna.

Obniżone stężenia białych krwinek i płytek krwi łącznie z nieprawidłowościami dotyczącymi jakości płytek wymagają dalszej diagnostyki. Z pewnością konieczna będzie ocena rozmazu (oceny mikroskopowej) białych krwinek oraz płytek krwi. Jeśli chodzi o MCH i MCHC muszą być one analizowane łącznie z wynikami oznaczenia stężenia czerwonych krwinek.

Z wynikami powinna zgłosić się Pani do lekarza, który zlecił wykonanie badania.

Pozdrawiam.