Wyniki krwi po antybiotykoterapii

Witam, jestem 20-letnim mężczyzną. Po antybiotykoterapii lekarz zlecił mi badanie krwi, jednak wizytę mam dopiero 20 listopada. Proszę o odpowiedź, czy wszystko ok? WBC 7,4, RBC 4,08, HGB 11,8, HCT 35,2, MCV 75,1, MCHC 36,6, MCH 22,4, RDW 12,9, PLT 199, AFP 988, bHCG 0,1. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki morfologii krwi sugerują niedokrwistość mikrocytarną, której najczęstszą przyczyna jest niedobór żelaza. Wymaga to potwierdzenia przez ocenę stężenia żelaza we krwi oraz innych parametrów tzw. gospodarki żelazowej.

Nie podał Pan jednostek, w jakich mierzono AFP. Wynik prawidłowy to <10mikrogramów/l.

Normy beta-hCG zależą od metody oznaczania i powinny być podane przez laboratorium wykonujące badanie.

Pozdrawiam serdecznie