Wyniki morfologii 20-letniej kobiety

Witam odebrałam dzisiaj wyniki morfologii. mam podwyższony wskaźnik LYM% (50,10%) oraz obniżony NEU% (41,6). oprócz tego witamina D3 (17,0), ale od pewnego czasu zażywam wit w kapsułkach. pozostałe parametry w porządku. miedzy innymi Fe (134,0) WBC (6,33), RBC (5,05), HGB (14,52) oraz HCT (42,25). czy podwyższone limfocyty oraz obnizone neutrofile wskazują na jakas dolegliwość? czy powinnam w tym kierunku cos zrobić? Dziękuje.

Witam!
Proszę się nie niepokoić, jeśli pozostałe wyniki są w normie to takie niewielkie odchylenia świadczą najprawdopodobniej o naturalnej odpowiedzi odpornościowej organizmu na wirusy z którymi o tej porze roku mamy ciągły kontakt.
Co do witaminy D3 - w naszych polskich realiach każdy powinien przyjmowac preparaty tej witaminy, dla dorosłych stosujących zrównoważoną dietę powinno wystarczyć 1000 j.m. dziennie. Mozna zwiększyć dawke do 2000j.m. w przypadku małego dostępu do słońca. Również latem, szczególnie jeśli stosuje się filtry UV należy przyjmować wit.D3, w odpowiednio zmniejszonej dawce, np. 500j.m.