Wyniki morfologii 9-miesięcznego dziecka

Mojemu 9-miesięcznemu synkowi zrobiłam badania - morfologię. Prosiłabym o odczytanie jej: HCT 32,5, RBC 4,04, HGB 10,7, WBC 7,55. Wskaźniki czerwonokrwinkowe: MCV 80,4, MCHC 32,9, MCH 26,5, RDW-SD 42,0, RDW-CV 14,6. Płytki krwi: PLT 387, PDW 11,0, MPV 10,0, P-LCR 23,9, PCT 0,39.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W podanym przez Panią wyniku morfologii krwi występują graniczne poziomy hemoglobiny i hematokrytu. Może to świadczyć o rozpoczynającej się u dziecka niedokrwistości (anemii). Wskazane byłoby powtórzenie badania za miesiąc wraz z oznaczeniem poziomu żelaza we krwi. Jeżeli w kolejnym badaniu morfologii nastąpi dalszy spadek parametrów czerwonokrwinkowych (RBC,HCT,HGB), a poziom żelaza nie będzie mieścił się w normie, proszę zgłosić się z dzieckiem na wizytę u pediatry.