Wyniki morfologii a podstawy do niepokoju

Witam serdecznie, czy mogę prosić o weryfikację wyników badań. Jestem kobietą, mam 29 lat i 1,5 roku temu urodziłam dziecko. Oto moje wyniki: WBC 4,25 RBC 4,37 Hemoglobina 12,7 Hematokryt 37,9% MCV 86,7 MCH 29,1 MCHC 33,5 płytki krwi 329 RDW-CV 13,2% MPV 12,5 i opad krwinek po 1 h wynosi 16 mm. Niepokoi mnie podwyższone MPV i obniżone WBC no i oczywiście opad krwinek. Bardzo proszę o informacje czy coś się dzieje, czy coś mi dolega. Nadmienię tylko, że badania zostały wykonane w 8 dniu cyklu, czyli chwilę po miesiączce. Pozdrawiam!

Witam! Niestety nie przedstawiła Pani wartości referencyjnych danego laboratorium wobec tego w odpowiedzi odniosę się do norm standardowych oraz Pani opisu. Przedstawione wyniki morfologii krwi i OB nie sugerują istotnych nieprawidłowości. WBC i MPV mogą znajdować się przy granicy normy w laboratorium wykonującym badanie, co nie ma znaczenia klinicznego. Dodam, że według standardowych norm WBC znajdowałoby się w normie, która wynosi 4-10 tys./mm3. MPV jest parametrem dodatkowym opisującym wielkość płytek krwi, ale przy prawidłowej liczbie płytek nie ma znaczenia klinicznego. Jeśli chodzi o OB to miesiączka, jak czas tuż po miesiączce może spowodować niewielkie przyspieszenie opadu krwinek (odczynu biernackiego). Podsumowując przedstawione wyniki nie zawierają istotnych nieprawidłowości, którymi należałoby się martwić.