Wyniki morfologii - dlaczego leukocyty są podwyższone?

Witam, moje wyniki badań: Leukocyty – 12,3; Erytrocyty – 5,00; Hemoglobina- 12,7; Hematokryt - 40,60 %; MCV – 81,2; MCH – 25,4; MCHC – 31,3; Płytki krwi – 285; Anizocytoza erytrocytów – 18,20%; LYM – 30,7%; MXD – 2,2%; NEU – 67,1%; Żelazo – 70,51. Miesiąc temu miałam stwierdzoną anemię, zalecono branie T***, to są wyniki po miesiącu brania leku. Jaki może być objaw wysokich leukocytów? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Podwyższony poziom leukocytów może być spowodowane przyczynami fizjologicznymi takimi jak: wysoka temperatura otoczenia, opalanie się na słońcu, ciąża, wysiłek fizyczny, stres lub chorobowymi m.in.: stany zapalne narządów, uszkodzenia tkanek, zakażenia, zatrucia, nowotwory.

W Pani przypadku poziom jest nieznacznie podwyższony i jeżeli nie odczuwa Pani żadnych dolegliwości to nie należy się tym martwić.

Pozdrawiam!