Wyniki morfologii i moczu

Witam, jestem w 17 tyg. ciąży i zwracam się z prośbą o interpretację moich wyników. Morfologia: wbc 12,54 [10۸3/μl] (jest inf. laboratorium, iż podwyższone), lymph 1,73 [10۸3/μl], lymph 13,8[%] (jest inf. laboratorium, iż zaniżone), neut 9,76 [10۸3/μl], neut 77,8 [%] (jest inf. laboratorium, iż podwyższone), mono 0,79 [10۸3/μl], mono 6,3 [%], eo 0,22 [10۸3/μl] (jest inf. laboratorium, iż podwyższone), eo 1,8 [%], baso 0,04 [10۸3/μl], baso 0,30 [%]. Rbc 4,21 [10۸6/μl], hgb 12,2 [g/dl], hct 36,6 [%], (jest inf. laboratorium, iż zaniżone), mcv 86,9 [fl], mch 29,0 [pg], mchc 33,3 [g/dl], rdw-sd 41,9 [fl], rdw-cv 13,7 [%]. Plt 203 [10۸3/μl], pdw 19,3 [fl], mpv 13,2 [fl], p-lcr 48,4 [%], (jest inf. laboratorium, iż podwyższone), pct 0,27 [%] (jest inf. laboratorium, iż podwyższone). Mocz: kolor - żółty; przezroczystość - przejrzysty; ciężar wł. 1,010; ph - 7; leukocyty - neg; azotyny - neg; białko - neg; cukier - norma; ketony - neg; urobilinogen - norma; bilirubina - neg; erytrocyty - neg; osad moczu: nabłonki płaskie - po kilkanaście wpw; nabłonki okrągłe - po kilka wpw; leukocyty - po kilka wpw; erytrocyty wyługowane - poj. W preparacie bakterie – liczne. Jeszcze raz bardzo proszę o interpretację moich wyników; z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam – iwcia.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wynik morfologii krwi najprawdopodobniej wskazuje na niezbyt nasiloną infekcję bakteryjną, którą Pani przechodziła

Badanie moczu - raczej do powtórnego wykonania - ze względu na obecność leukocytów i bakterii - wydaje się, że bardziej wynika to z niewłaściwego przygotowania do badania niż z infekcji w obrębie układu moczowego. Proszę pamiętać, aby przed pobraniem moczu umyć okolicę intymną, pierwszą partię moczu wysiusiać do toalety, środkowy strumień "złapać" do jałowego pojemnika, a resztę wysiusiać do toalety.

Pozdrawiam