Wyniki morfologii krwi

Witam! Dostałam wyniki badań morfologii krwi mojego 8-letniego syna. I chciałam wiedzieć, czy są dobre. WBC 13,7 10^9/1 #LYM 3,1 1069 23,3 % #MON  0,5 10^9 3,9 % #GRA 10,1 10^9 72,8 % RBC 4,70 10^12/l HGB 7,4 mmol/l HCT 0,373 l/l MCV 79 fl MCH 1,59 fmol MCHC 20,0 mmol/l RDW 13,6 % PLT  369 10^9/l.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

W wynikach badań Pani syna, zwracają uwagę podwyższone parametry, które zwykle są wykładnikiem stanu zaplnego (leukocyty, płytki krwi) oraz obniżony poziom hemoglobiny oraz mała krwinka, co z kolei wskazywałoby rozpoznanie anemii, najprawdopodobniej z niedoboru żelaza. Nie napisała Pani jednak nic o stanie klinicznym chłopca, a w postawieniu ostatecznej diagnozy interpretuje się wyniki badań, łącznie z oceną stanu chorego i jego historii choroby. Proponowałabym udać się z synem do lekarza rodzinnego, w najszybszym możliwym terminie.