Wyniki morfologii krwi 4-latka

syn 4 lata wyniki morfologii WBC 2.80 (5.50-15.50), PLT 182(250-550) oraz w biochemii Aspat 52 (max 35)reszta w normie CRP 4.2 (0-10)mocz tez w normie. Dziecko skarży się na ból brzucha pośrodku od ok 1 miesiąca, 2 tyg temu miał gorączke do 39 i biegunke leczony NIFUROKSAZYDEM 220mg/5ml tydzień przerwy i gorączka do 40 stopni od 3 dni dostaje antybiotyk KLACID 125mg/5ml gorączka dalej sie utrzymuje do 38,39 stopni. Proszę o pomoc w interpretacji wyników od czego takie niskie stęzenie WBC I PLT

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazana jest pilna konsultacja z pediatrą oraz wykonanie powtórnego badania krwi z rozmazem ręcznym układu białokrwinkowego.