Wyniki morfologii krwi 4-letniego dziecka

KOBIETA, 28 LAT,paula Bardzo proszę o interpretację wyników mojego4 letniego syna. MORFOLOGIA: MCH 25,7 pg, RDW 17.8% ROZMAZ AUTOMATYCZNY: LYMPH% 38,3%, MON% 10,0%, BASO 0,090 K/ul inne parametry sa w normie. Byłam z tymi wynikami u pediatry powiedziano mi ze wyniki nie są zle m mala niedokrwistośc ale przy infekcjach ktore przechodzil to normalne martwi mnie to ze on ostatnio duzo choruje i jest strasznie blady proszęo pomoc Dziekuje bardzo

Aleksander Ropielewski

Faktycznie wyniki krwi nie dają powodu do niepokoju. Bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie udzielić porady odnośnie częstych chorób syna. Jeżeli faktycznie choruje on więcej od rówieśników warto skontaktować się z immunologiem klinicznym w celu wykluczenia zaburzeń odporności.