Wyniki morfologii u 34-letniej kobiety

Witam. Proszę o informację, czy mam się czym martwić. W wyniku morfologii wyszło mi, że mam PLT - 116 G/l (140-440), PDW - 17,7 fl (9-17), P-LCR 48,8% (13-43). W nawiasach podane są normy. Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Płytki krwi są trochę obniżone, aby określić czy konieczne są dalsze badania wymagane jest poznanie dokładnej historii medycznej. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można zadecydować o konieczności dalszych badań.