Wyniki morfologii u 5-latka

O CZYM MOŻE ŚWIADCZYĆ wynik w morfologii u 5latki : IG 0,17 przy normie 0-0,06 i IG% 2,3% przy normie 0-0.8.Nie ma żadnych objawów chorobowych. morf wykonałam kontrolnie. WBC 7.5, LYMPH 2, LYMPH% 26.6%, RBC 5,24, HGB 13,7,

Oznaczanie liczby IG, czyli niedojrzałych granulocytów jest stosowane w szczególności w przypadku pacjentów, którzy są bardzo podatni na infekcje ze względu na osłabienie czynności układu odpornościowego, ponieważ zwiększona liczba IG odzwierciedla aktywną odpowiedź układu odpornościowego.

Z wyjątkiem krwi pobranej od noworodków lub kobiet w ciąży, występowanie niedojrzałych granulocytów we krwi obwodowej wskazuje na wczesną odpowiedź na zakażenie, stan zapalny lub inne bodźce ze strony szpiku kostnego.