Wyniki morfologii u 6-latki

Moja córka 6,5 ma takie wyniki wymieniam te które sa poniżej lub powyżej GRA% 55,5% -POWYZEJ MCH 28,1pg -powyżej MCHC 35,3g\dl -powyżej P-LCR 29,8%- PONIZEJ - PROSZE O KONKRETNA WYPOWIEDZ CZY MUSZE POWTORZYC BADANIE CZY MOZE MUSZE SIE UDAC DO LEKARZA ???? Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podwyższone wartości MCH i MCHC mogą świadczyć o sferocytozie lub odwodnieniu. Podwyższone granulocyty występują przy zakażeniach.P-LCR - czyli tzw. wskaźnik dużych płytek krwi - oznacza pewien stopień zróżnicowania płytek. Ten wskaźnik nie ma znaczenia, gdy pozostałe wyniki (zwłaszcza dotyczące płytek krwi) są w normie.Warto udać się do lekarza.