Wyniki morfologii z rozmazem - jeszcze raz

Wyniki morfologii z rozmazem u 7-latki. 19 listopad 2009, godz. 16:22 mgosia1979 Witam, proszę o interpretację wyników mojej córki (7 lat): WBC 7.6, LYM 2.6, MID O.7, GRAN 4.3, RBC 5.36, HGB 13.6, HCT 39.8, MCV 74.3, MCH 25.4, MCHC 34.2, RDW 14.4, PLT 167, MPV 12.2, PCT 0.20, PDW 18.2, pałeczki 1%, segmenty 44%, monocyty 3%, limfocyty1%, eozynofile 11%. Dziękuję. Lekarz Magdalena Parys: Witam! Obniżenie MCV - średniej objętości krwinki - oraz MCH - średniej zawartości hemoglobiny w krwince - na dolnej granicy normy. Warto wykonać oznaczenie stężenia żelaza w surowicy. Ponadto znacznie obniżony odsetek limfocytów, a podwyższony eozynofilów w rozmazie mikroskopowym. Liczba bezwzględna limfocytów prawidłowa. Płytki krwi - na dolnej granicy normy. Doradzam wizytę u pediatry celem zebrania dokładnego wywiadu i badania lekarskiego dziecka. Na tej podstawie można będzie decydować o dalszym postepowaniu. Pozdrawiam. Witam,dziękuję za odpowiedź. Czekam na wizytę u swojego lekarza rodzinnego (dopiero w środę jest wolny termin). Mam pytanie - czy coś poważnego wynika z tych wyników? Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niepokojący jest zwłaszcza rozmaz krwinek białych. Na pewno nie należy lekceważyć takiego obrazu, gdyż może, lecz nie musi, być sygnałem poważnej choroby. Jednak, by móc się odpowiedzialnie wypowiedzieć w sprawie Pani dziecka niezbedny jest dokładny wywiad i badanie lekarskie najpewniej uzupełnione badaniami dodatkowymi.

Pozdrawiam