Wyniki MR stawu barkowego a problemy z poruszaniem się

Dzień dobry. Miałem robine badanie MR stawu barkowego . Wykonano w sekwencji SE obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencji PD-FS. Badanie obarczone artefaktami ruchwymi. Ślad płynu w kaletce podściegnowej mięśnia podlopatkowego. Nie rozumiem tego wyniku co to oznacza. Chcialbym wiedzieć ponieważ się martwię. A wizytę u doktora ortopedy mam za 4-miesiace. Ponadto caly czas mnie boli w okolicy barku calej strony i szyji mam czaly czas takie mocne sztywnienie i mocne boliesci w okolicy barku i szyji . Ponadto mam ograniczoną sprawność ruchwą nie mogę zrobic skretu szują w prawą strone i lewą w jakimiś stopniu wlaczyla mi się taka blokada. Jedynie mogę się obracać calym cialem . Czuję się jak robokop.

Pana dolegliwości mogą wskazywać iż pierwotnym źródłem bólu jest odcinek szyjnym kręgosłupa. Wymagana jest ocena kliniczna. Prawdopodobnie włączenie odpowiednich ćwiczeń i zabiegów fizykoterapeutycznych mogłoby pomòc, jednak decyzja po uprzednim badaniu i ewentualnie rozszerzeniu diagnostyki zgodnie z zaleceniem badającego. Proszę zgłosić się do neurologa lub lekarza rehabilitacji.