Wyniki mykoplazmy i bartonellozy

Dziś dostałem z Lublina wyniki badań mojej 4,5-letniej córeczki. Oto wyniki: bartoneloza (OIF B. henselae IgG) + dodatni 64, bartoneloza (OIF B. quintana IgG) + dodatni 64, mikoplazmoza (Elisa IgM) + - wątpliwy, mikoplazmoza (Elisa IgG) - ujemny, jersnioza (Elisa IgG) - ujemny, anaplazmoza (OIF IgG) - ujemny, babeszjoza (OIF IgG) - ujemny, borelioza (Elisa IgM) - ujemny, borelioza (Elisa IgG) - ujemny, chlamydioza (OIF psittaci IgG) - ujemny, chlamydioza (OIF trachomatis IgG) - ujemny, chlamydioza (OIF pneumoniae IgG) - ujemny. Najbardziej mnie martwi ta bartoneloza i mikoplazmoza. Proszę o interpretację wyników. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

W przedstawionych badaniach dodatni wynik w kierunku bartonellozy informuje nas, że organizm miał kontakt z patogenem. Wynik wątpliwy w kierunku mykoplazmy raczej wyklucza zakażenie. Pozostałe wyniki prawidłowe.

Nie wiem z jakiego powodu córka miała wykonywane te badania, ale zawsze ważne jest, czy wystepują jakieś niepokojące objawy kliniczne. Nie leczy się samych wyników badań. Proszę zgłosić się z wynikami do pediatry, który po zebraniu wywiadu i badaniu będzie mógł właściwie zinterpretować wyniki.