Wyniki na krzywą cukrową w ciąży

Witam Mam pytanie odnosnie wyników na krzywa cukrowa w ciąży robiłam w 27 tyg na czczo 81 po 1h 149 a po 2 h 157 czy to jest wynik do niepokoju ? zastanawiam sie czy zaczac wprowadzac pomału diete dla cukrzyków czy narazie moge sie wstrzymac , ostatnio zmierzyłam sobie cukier z glukometru i miałam po 2sniadaniu a pomiar godzine po 117

Dzień dobry,

stosowanie diety z ograniczeniem łatwo przyswajalnych węglowodanów pomoże utrzymać Pani poziom glukozy na odpowiednim poziomie. Bardzo dobrze, ze zaczęła Pani powoli stosować ten rodzaj odżywiania.
Dieta sama w sobie nie jest bardzo restrykcyjna, ale ważne, żeby dostarczała Pani odpowiednią ilość kcal i składników odżywczych ( w tym okresie ciąży zapotrzebowanie jest większe).
Można skontaktować się z dietetykiem z Pani okolicy, który pomoże taką dietę prawidłowo zbilansować.