Wyniki na toksoplazmozę w 14 tygodniu ciąży

dzień dobry jestem w 14 tyg. ciąży wyniki z toksoplazmozy z 12. 08. 2014 igg > 400 IU/ml , igm 13,2. 02.09.2014 igg > 400 IU/ml. gdzie przy wyniku 8,8 wynik jest dodatni . moje pytanie czy jest jakieś zagrożenie dla dziecka ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie oznacza to, że mamy do czynienia ze świeżą infekcją. Istnieje pewna możliwość wystąpienia ryzyka dla płodu.