Wyniki posiewu kału u 6-miesięcznego dziecka

Witam! Moja córka 6 miesięczna zakazał się bakteria campylobacter jejuni tak wyszło z posiewu kału liczne kolonie. Jak to leczyć i czy można wyleczyć czy jest groźne. Lekarz powiedział żeby podawać probiotyk i to powinno minąć. Czy tak będzie. Proszę o jakieś informacje na ten temat.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

przy lekkim przebiegu zakażenia nie jest konieczne stosowanie antybiotyków. Człowiek potrafi sam zwalczyć zakażenie. Postępowanie jest prawidłowe.

Pozdrawiam.