Wyniki poziomu insuliny i cukru

Czy przy wynikach cukru w normie i tylko zbyt wysokiej insuliny mogę liczyć na przepisanie leków, które pomogłyby mi w walce z wagą?Oczywiście wiem, że sport i odżywianie to podstawa Mam też problem z ciągłym pragnieniem, częstym znużeniem mimo wysypiania się, częstym głodem mimo zdrowej diety, rozdrażnieniem przed posiłkiem, ale nie wiem czy to związane Wyniki po 75 g glukozy GLUKOZA na czczo 89,99 po 60 min 74,85 po 120 min 83,82 INSULINA na czczo 8,85 po 60 min 40,07 po 120 min 34,97

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, w tym momencie brak jest wskazan do leczenia farmakologicznego. Zalecam jednak wizyte np u endokrynologa celem wykonania badan hormonalnych. Pozdrawiam

Wyniki wskazuja na insulinooporność, ale zaburzebnia nie są duże. Decyzję o ewentualnym włączeniu leku lekarz może podjąć w trakcie wizyty po zbadaniu pacjenta.