Wyniki poziomu progesteronu a szanse na ciążę

Witam, mój wynik progesteronu w 20 dc 29,97nmol/l, zaś w 22 dc to 10,48 nmol/l. W sier 2015 skończę 40 lat, aktualnie staramy się o 2 dziecko, bezskutecznie od 5 m-cy. Od 03.2014 miesiączki poprzedzają plamienia, wcześniej od 22-23 dc teraz nawet od 20 dc. Lekarz zalecił przyjmowanie Duphastonu 2*dz od 16 do 25 dc, a gdy nie było poprawy po kilku m-cach kazał go przyjmować od 14 do 25 dc. Ale plamienia jak były tak są, a nawet dostaję je wczesniej i są b. intensywne. Co te wyniki mogą oznaczać?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u ginekologa i rozszerzenie badań. Dopiero następnie będzie można coś więcej powiedzieć.