Wyniki poziomu testosteronu u 18-latka

Witam , od dłuższego czasu mam problem z testosteronem . Szybko rosną mi włosy na twarzy oraz na nogach i mam większe owłosienie . W mojej rodzinie był problem i dziadek oraz tato są łysi z tego powodu , że mają za wysoki testosteron . Zrobiłem sobie badania testosteronu i wyszedł wynik 513,6 ng/dl . Chciał bym się zapytać jak można zmiejszyć ten wynik ? jakie leki wziąć ? nie chce wizyt u seksuologa itp . Dodam , że mam 18 lat a znaki owłosienia dają już coraz bardziej znać .

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.