Wyniki prób wątrobowych i endoskopii

Dzien dobry.Odebralem wyniki watrobowe ALT 55 , AST 34,GGTP110.Pobobno sa to zle wyniki tylko jak zle ?.Od ok 2 lat ma problem z bulami brzucha po oststniej endoskopii (02,2014)wyszlo mi ze : opuszka XII kilka drobnych aft ,test ureazowy dodatni - Bralem jakis antybiotyk i jeszcze cos,endoskopowe cechy zapalenia opuszki XIIcy.Czeste bole pod dolna czescia zeber po stronie lewej z plecami w tym miejcu wlacznie .Czy to sie wszystko razem wiaze ze soba ?Tzn te wyniki z endosk itd .

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wyniki badań mogą wskazywać na cholestazę, należałoby wykluczyć czy nie ma zastoju żółci w drogach żółciowych. Mogą być również przyczyną dolegliwości bólowych. Proponuję udać się do gastrologa.
Pozdrawiam