Wyniki przeciwciał anty-TPO i glukozy poza normą

Witam! Z powody różnych objawów takich jakich przy niedoczynności tarczycy dostałam skierowanie na badania, w których wyszedł nieco podwyższony poziom przeciwciał a-TPO 64,66 IU/ml przy normie 0-34, TSH 1,5 µIU/ml i insulina na czczo- mam podane 2 wartości: 24,2 µIU/ml (tu bez podanej normy) i 9,6 µIU/ml, norma 2,6 - 24,9, glukoza w normie na czczo i po 75g glukozy po 2 godz. Wynik insuliny został skomentowany przez lekarza jako wynik poza granicami normy. Na co mogą wskazywać takie wyniki?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Podwyższona wartość antyTPO może świadczyć o autoimmunlogicznym zapaleniu tarczycy objawiającym się jej niedoczynnością (senność, zmęczenie, nietolerancja zimna, zaparcia, obrzęki, wypadanie włosów, obniżone ciśnienie i tętno). Natomiast podwyższony poziom insuliny może świadczyć o insulinooporności. Należy udać się do endokrynologa.
Pozdrawiam