Wyniki rezonansu magnetycznego barku

MR barku: zmiany zwyrod-wytwórcze stawu barkowo-obojczyk. ze zgrubieniem krawędzi pow. stawowych wyrostka barkowego łopatki oraz końca barkowego obojczyka a także niewielkie zgrubienie przyległych tkanek miękkich. Na pow. stawowych geody zapalne wielkości do 7 mm, tworzące nadżerki na pow. stawowych. Pojedyn. drobna torbiel przykorowa jest widoczna w obrębie części zewn. powierzchni stawowej głowy kości ramiennej. Zmiany w stawie powodują ucisk na przyległą części mięśnia nadgrzebieniowego…

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, na pewno zalecane wydaje się odpowiednia terapia w postaci ćwiczeń i zabiegów fizykoterapeutycznych. Natomiast co do dalszego leczenia proszę się skonsultować z lekarzem ortopedą, który zaproponuje odpowiednie leczenie. Pozdrawiam.