Wyniki rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego a konieczność operacji

Witam ,bardzo proszę o dpowiedż Chirurga .Odebrałem wynik RM kręgosłupa szyjnego ,a jestem w trakcie zabiegów fizjoterapeutycznych,z powodu mrowienia lewej ręki ,drgania mięśni w karku ,a najgorsze są bezsenne noce,bo wybudzają mnie "dziwne drżenia mięśni rąk ,po zmianie pozycji przechodzi i tak do rana co pół godz.Jestem zmęczony nie tyle dolegliwościami,co brakiem snu ( około 3 miesiące,to trwa).Dostałem z tego powodu skierowanie na MR kręgosłupa szyjnego. Na wizytę u chirurga muszę "trochę"czekać i nie wiem czy nadal mogę kontynuować fizjoterapie,którą mi zlecił lekarz rodzinny. Oto wynik MR Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.Na krawędziach trzonów drobne osteofity.Na poziomie C5/C6 obniżenie krążka międzykręgowego z otoczoną osteofitami centralno-lewostronną wypukliną uciskającą worek oponowy i następowym zniesieniem przedniej rezerwy płynowej wokół rdzenia kręgowego oraz niewielkim modelowaniem rdzenia.Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie zmniejszony do ok. 7 mm. Na poziomie C6/C7 obniżenie krążka międzykręgowego z niewielką wypukliną modelującą worek oponowy.Poza tym kręgosłup szyjny w badaniu MR bez istotnych zmian .Rdzeń kręgowy w zakresie badania o prawidłowej intensywności sygnału ,bez zmian ogniskowych. Bardzo proszę o poradę .Czy te zmiany kwalifikują się do operacji ? Dziękuję i pozdrawiam

Tak, z powyższego opisu można powiedzieć, że są wskazania do zabiegu neurochirurgicznego zmian zwyrodnieniowych, ale musi Pan odbyć konsultację z neurochirurgiem bezpośrednio