Wyniki rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 19-latki

Witam dziś odebrałam wyniki rezonansu magnetycznego, wizytę u neurologa mam dopiero za miesiąc a zaniepokoiły mnie wyniki, prosiłabym o pomoc w rozczytaniu; okolica badania: kr C Badanie uwidoczniło: Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Na poziomie C5/C6 niewielka, podwięzadłowa, centralno-prawoboczna wypuklina krążka mk modeluje worek oponowy. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego 10,7 mm. Pozostałe poziomy bez cech stenozy kanału kręgowego. Prosiłabym też o interpretację drugiego wyniku. Okolica badania: kr L/S Zmiany zwyrodnieniowe krążka mk. L3/L4 z obniżeniem jego sygnału i wysokości. Na poziomie L5/S1 niewielkie centralne uwypuklenie krązka mk . Poza tym kanał kręgowy w odc. L/S kręgosłupa bez cech stenozy. Stożek rdzenia o prawidłowym sygnale

Wskazana pełna konsultacja Ważna korelacja kliniczna
Czemu wykonano te badania u tak młodej osoby? wskazania ? Uraz?
Warto rozważyć inne problemy zdrowotne, emocjonalne, tryb życia i pracy...

Pozdrawiam