Wyniki rozmazu krwi 2-latka

moje 2 letnie dziecko w wynikach badań z rozmazu krwi ma Limfocyty 49 gdzie norma to 20-45, również Granulocyty kwasochłonne wynoszą 20 a norma to 1-5, natomiast granulocyty podzielone ma 24 a norma 40-65 co to oznacza? czy są to niepokojące wyniki ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik ten jest prawidłowy ze względu na zjawisko zwane skrzyżowaniem układu białokrwinkowego. Podwyższone granulocyty kwasochłonne mogą być wynikiem alergii lub infekcji.