Wyniki RTG i RM stawu krzyżowo-biodrowego a ZZSK lub ŁZS

Czy to może być zzsk lub łzs? U mojego męża wykryto antygen hla b27.Pierwszy objaw zapalenia tęczówki oka 12 lat temu z okresami 7 lat przerwy.Wynik RTG Dyskretne zmiany zwyrodnieniowe trzonu na poziomie C5-C6,odchyleń od stanu prawidłowego nie ma.Wynik RM stawu krzyżowo-biodrowego,prawidłowa ilość wysięku,szpary stawowe symetryczne,bez przewężeń. Po prawej stronie stawu dyskretna strefa obrzęku/zmiany zapalne,podobnie w dolnej części stawu krzyżowo-biodrowego, po lewej-zmiany zapalno-obrzękowe

Aleksander Ropielewski

Trudno mi to ocenić na podstawie dostępnych danych jednak jest to mało prawdopodobne zwważywszy na zajęcie jedynie jednego sstawu w kręgosłupie. Sugeruję kontakt z ortopedą lub reumatologiem w celu uściślenia diagnozy.