Wyniki testów owulacyjnych

mam problem z wynikami testów owulacyjnych. W poniedziałek i wtorek (11 i 12dc) robiłam testy owu - wyszły mi pozytywne, dwie identyczne kreski. W środę i w czwartek testy owu pokazały wynik ujemny.Zrobiłam dla pewności test owu w sobotę (16dc) i wynik wyszedł mi pozytywny, kreska testowa bardzo ciemna i bardzo wyraźna. Za 3h zrobiłam kolejny i znowu kreska testowa dużo bardziej intensywna? Co mam o tym myśleć? Czy pomyliłam się z pn i wt?? Czy owulacja dopiero przede mną?

Witam. Testy owulacyjne opierają się na poziomie hormonu LH w moczu. W przypadku cyklów długich i nieregularnych testy mogą dawać zarówno fałszywie ujemne jak i dodatnie wyniki. Sugeruję wizytę u ginekologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie.