Wyniki testu obciążenia glukozą 75 g u 27-latki

Witam. Mam pytanie odnośnie wyników testu obciążenia glukozą 75g. Moje wyniki niby mieszczą się w normie, ale martwi mnie to, że po 2h glukoza we krwi nie spadła a nawet wzrosła. Oto moje wyniki: Glukoza na czczo: 85,01 mg/dl obciązenie 75g glukozy po godzinie - 96,40 mg/dl obciążenie 75g glukozy po 2 godzinach - 121,47 mg/dl

Dzień dobry,

Wynik badania jest jeszcze prawidłowy i nie wskazuje na zaburzenia gospodarki węglowodanowej. Niewykluczone, że glikogen wątrobowy pod wpływem innych hormonów, m.in. kortyzolu i adrenaliny (działających antagonistycznie do insuliny) uległ przemianie do glukozy, stąd ten wzrost.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz